PAYLAŞ
+ A -

Sağlık çalışanlarından vatandaşa "evde kal" çağrısı

Koronavirüs salgınına karşı 7 gün 24 saat görev başında olan sağlık çalışanlarının paylaştığı, "Biz senin için burada kalıyoruz, sen de bizim için lütfen evde kal" dövizleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

24438285212286726005093.jpg (800×600)

Kimi zaman ameliyatta, kimi zaman acil serviste... Sağlık çalışanları, dünyada hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgınına karşı 7/24 görev başında.

Doktor, hemşire ve hasta bakıcılarından oluşan ekip bu kez koronavirüs vakalarına karşı evde kalmanın önemine dikkat çekti.

Sivas’ta görev yapan  sağlık çalışanları, açtıkları dövizlerle birlikte, 'evde kal Türkiye' çağrısında bulundu.

"Bizler sizler için görevimizin başındayız, hepimiz için sizlerde evde kalın." dövizleri ile çekilen fotoğraf, kısa sürede akım haline geldi. Fotoğraf sosyal medya da binlerce kez paylaşıldı.

"Bizler sağlık çalışanları olarak her saniye hizmete hazırız"

Hastanede görevli personel, dövizlere "ellerini yıka", "sosyal mesafeni koru", "evinde kal" gibi tavsiyeler yazarak sosyal medyada paylaştı.

Hijyene özellikle dikkat edilmesi gerektiğine işaret eden doktorlar, " Bizler sağlık çalışanları olarak her saniye hizmete hazırız. Vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz." dedi.


Habere ait görseller: