PAYLAŞ
+ A -

MHP Sivas Milletvekili Özyürek, federasyona çağrıda bulundu

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, yazılı açıklama yaparak Sivas üzerine oynanan oyunlara son verilmesini istedi. 

27180259022150720514klüp.jpg (800×600)

Özyürek, açıklamasında şöyle dedi:

Süper ligin lideri Demir Grup Sivasspor'umuz ligin 21. haftasını 42 puanla lider olarak geçerek Anadolu'nun haklı mücadelesinin adeta karşılığı ve sesi olmuştur.

Sivasspor Kulübü, Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Yönetim kurulunun disiplinli, sistemli taviz vermeyen ekonomik ve yönetimsel yapısından kaynaklı olarak Süper Ligdeki mücadelesini borçsuz sürdüren bir kaç spor kulübünden biri olma başarısını sürdürmeye devam etmektedir.

Nufusuyla, Sanayisiyle birçok şehir Spor Kulüplerimizin gıpta ile baktığı Demir Grup Sivasspor’umuz ne yazık ki Süper ligin zirvesinde yer almasına rağmen sürekli hakem hatalarına maruz kalmaktadır. Yaşanan bu hakem hataları sonucu Şehrimizin göz bebeği Sivasspor’umuz sezon başından bu yana en az 8 ila 10 arası puan kaybına uğramıştır.

TBMM'de gündem dışı söz aldığım konuşmalarımda bunu ifade etmeme rağmen bu tarz davranış ve tutumların en son Sivas'ta oynanan Demir Grup Sivasspor-Medipol Başakşehir karşılaşmasında da sürdürüldüğünü görmenin tüm taraftarlarımız gibi bende üzüntüsünü yaşıyorum. VAR sistemin Sivasspor Kulübümüze sağlıklı bir şekilde neden çalıştırılmadığını, hakemlerimizin Sivasspor adına VAR sistemine gitmediğine anlam veremiyorum. VAR ne için VAR ben bunu anlamış değilim.

Fair Play ruhundan ve ekonomik yapısından asla taviz vermeyen kulübümüze doğruları yaptığı için acaba cezamı veriliyor diye düşünmüyor da değilim.

TFF'na ve MHK'ya buradan sesleniyorum. 42 puanı alın teri ve terinin son damlasına kadar savaşarak alan bu takımımızın üzerinizdeki kirli elinizi çekin.

Oyunlarınıza sultan şehrimizi alet etmeyin.

BİZ BİZE YETERİZ.

SİVASSPOR İÇİN HEP DESTEK TAM DESTEK.

 


Habere ait görseller: