PAYLAŞ
+ A -

BBP LİDERİ DESTİCİ, SİVAS’I İSTİYOR! “PARTİNİN MOTİVE EDİLMESİ GEREK”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Mustafa Destici, 10 Ocak Gazeteciler günü olması sebebi ile Ankara’da basın mensupları ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda ayrıca 2023 değerlendirmesini de yapan Destici, özellikle yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Mustafa Destici, partinin morale ihtiyacı olduğunu söyleyerek Sivas’ı istediklerini vurguladı.

image

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Ankara’da bulunan Metropolitan Hotel’de kahvaltılı etkinlik düzenleyen Büyük Birlik Partisi, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarını ağırladı. Genel Başkan Mustafa Destici, konuşmalarından önce basın mensuplarına karanfil dağıtarak, Gazeteciler Günü'nü kutladı.

apılan toplantı vesilesi ile 2023 yılının değerlendirmesini yapan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileklerinde bulundu. Depremde yaralanan kişilere şifa niyetlerini vurgulayan Destici, “Onlar zor bir yaşam mücadelesi veriyorlar. Evini barkını kaybedenler var. Ama şu da bir gerçek ki devletimiz, hükümetimiz bütün imkanları ile ilk günden itibaren hepimiz sahada olduk ve yaraları hep beraber sarma gayretinde olduk. Zaten milletimiz de özellikle deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız da bunun idrakinde. Karalama kampanyalarına ya da yıkıcı muhalefet prim vermediler ve seçimlerde gördük ki, depremi yaşamış vatandaşlarımız tercihlerini Cumhur İttifakı lehinde kullandılar. Bu da hizmet siyasetinin, orada da açık bir şekilde başarıya ulaştığını gösterdi” dedi.

Bbp Lideri Destici, Sivas’ı Istiyor! “Partinin Motive Edilmesi Gerek” (2)-1

“SİVAS BAŞTA OLMAK ÜZERE KENDİ ADAYLARIMIZ VAR”

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, Cumhur İttifakı hassasiyeti ile devam ettiklerini söyleyerek, “AK Parti ile parti heyetleri arasındaki görüşmeler devam ediyor. Bizim tabi şu an geldiğimiz noktada, bizim elbette Sivas başta olmak üzere kendi adaylarımızla gireceğimiz iller ve ilçeler olacaktır. Diğer taraftan Cumhur İttifakı ile birlikte iş birliği içerisinde gireceğimiz iller, büyükşehirler olacaktır” diye konuştu.

Genel Başkan Destici, partinin kuruluşunun 31’inci yıldönümü olması sebebiyle 28 Ocak tarihinde bir organizasyon düzenleyeceklerini söyleyerek, önce Sivas’ta, Sivas ve bölge adaylarını açıklayacaklarını, ardından Ankara’da geri kalan adayları açıklayacaklarının bilgisini verdi.

“GÖRÜŞMELER HENÜZ SONUÇLANMADI”

Konuşmaları sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Destici, ‘Cumhur İttifakı içerisinde kaç yerde BBP tek başına aday çıkaracak, netleşme oldu mu?’ sorusuna cevap vererek, “Heyetler arası görüşmeler devam ediyor. Henüz tam olarak bu görüşmeler sonuçlanmış değil. İlkesel olarak bazı yerlerde birlikte girme konusunda, başta büyükşehir olmak üzere bir irade beyanı var” ifadelerini kullandı.

“SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NIN BIRAKILMASI MOTİVE OLUR”

Bir başka basın mensubunun sorduğu ‘Sivas’ta kendi adayınızın desteklenmesi konusunda bir talebiniz olur mu?’ sorusuna ise Destici şunları söyledi:

“Böyle bir talebimiz var zaten, bunu açıkça ifade ediyoruz. Biz aslında bunu pazarlık unsuru konuşmuyoruz. Biz Büyük Birlik Partisi, bir önceki yerel seçimlerde 900 bin oy aldık. Bu oyu, 4’te 1 yerde aday göstermesine rağmen almış. Biz bu oyu ve diğer aday göstermediğimiz yerdeki oyları, yani milyondan fazla oydan bahsediyoruz, bu oyların tamamını başta İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler olmak üzere Cumhur İttifakı adaylarının olduğu diğer seçim çevrelerinde nasıl eksiksiz bir şekilde sandığa getirebiliriz ve Cumhur İttifakı adaylarına katkı sağlayabiliriz, bunun için de Büyük Birlik Partisi camianın motive edilmesi lazım. Bunu motive edecek şey, Sivas Belediye Başkanlığı’nın Büyük Birlik Partisi’ne bırakılması olur. Ayrıca yüksek oy aldığımız, kazandığımız ilçeler başta olmak üzere bu ilçelerin de BBP adaylarının gösterilmesi şeklinde olur.”

“BİZİM KÖPEKLERİ YAŞATMAK GİBİ BİRİNCİ VAZİFEMİZ YOK”

Son zamanlarda gündemde sıkça yer alan sokak köpekleri konusunda fikirlerini açıklayan Destici, “Biz 2009’da Sivas Belediyesi’ni kazandığımızda, yaklaşık 1.100 sokak köpeği tespit edildi ve tamamı için hayvan barınağı yapıldı. Ama o sayıya yetecek kadardır. Şu anda 20 bine yakın sokak köpeğinden bahsediliyor. Peki bu 20 bini nereye koyacaksın? Bunun bütün dünya çözümünü nasıl bulmuşsa, biz de aynı çözümü bulacağız ve çocuklarımızı, kadınlarımızı sokak köpeklerinden ve saldırılarından kurtaracağız. Tunahan’ın görüntüleri gözlerimizin önünde. Bunun gibi binlerce örnek var. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bizim birince vazifemiz insanı yaşatmaktır. Bizim köpekleri yaşatmak gibi bir birinci vazifemiz yok. Biz Büyük Birlik Partisi olarak söz veriyoruz, milletimiz hangi şehrin hangi ilçenin belediyesini bize teslim ederse, belediyeyi aldıktan bir ay sonra orada bir tane başıboş köpek hiç kimse göremeyecek” dedi.

Etkinlik sonunda, BBP Genel Başkan Destici, katılım sağlayan basın mensupları ile birlikte toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Bbp Lideri Destici, Sivas’ı Istiyor! “Partinin Motive Edilmesi Gerek” (1)


Habere ait görseller: